Buďte to, kým se cítíte být.

Tohle není můj hlas! (o transsexualitě)

14. července 2017 v 17:17 |  Pohlavní identity
"Transsexualita (neboli transsexualizmus) je stav nesouladu mezi psychickým a anatomickým pohlavím. Projevuje se obvykle neztotožněním člověka s biologickým pohlavím a touhou být opačného pohlaví, mít jeho tělesné znaky a projevy. Transsexuál je buď člověk, který má primární pohlavní znaky muže, ale cítí se být ženou (tzv. "male to female", MtF, "z muže na ženu"), nebo člověk, který má primární pohlavní znaky ženy, ale cítí se být mužem (tzv. "female to male", FtM, "z ženy na muže"). Pro transsexuála se někdy používá zkratka TS."
WIKIPEDIE

Tohle vám řekne naše kamarádka wiki, když vyhledáme výraz "transsexualita". Dlouhá vědecká definice plná cizích slov a složitých souvětí, které člověku pěkně zamotají hlavu. Jak to ale říct víc lidsky? Tak, aby to mu rozuměl i laik? Na tomhle blogu se budu zabývat problémy LGBT, charakteristiky a budu se snažit rozebrat co nejvíc témat z tak specifického odvětví. Je hodně lidí, kteří nerespektují LGBT. Kvůli náboženství, výchově nebo prostě hloupému přesvědčení a předsudkům. Je hrozně těžké lidem vysvětlit, že my nemůžeme za to, že jsme trochu jiní. Že nejsme podle vašeho ideálu. Ale jsme prostě jací jsme, a byli bychom hodně rádi, kdyby jste nás tak nechali a nesnažili se nás neustále měnit, nebo přesvědčovat, že jsme něčím jiným. Něčím, co vám samotným vyhovuje.
Zkuste si představit, kdyby jste se zítra probudili v opačném pohlaví. Místo vašich trojek v podprsence by najednou nebylo nic, a váš dlouhý kaskádovitý vodopád vlasů by se změnil na krátce okudlaného ježka. Nebo naopak? Najednou by jste byli vysocí tak 160 cm a cítili by jste se jako trpaslíci, a vaše chlapecké rysy by zanikly pod záplavou dlouhých vlasů. Museli by jste se neustále přetvařovat a všichni by vás považovali za něco, čím vůbec nejste! Měli by jste jiný hlas, styděli by jste se. Tohle není můj hlas! Ty, co to čteš! Jestli si holka, představ si, že by jsi šla do restaurace a tam by ti řekli "pane, mladý muži". Nebylo by to ponižující? Nebo jestli jsi kluk, představ jsi že jdeš na veřejné WC, a lidi by na tebe divně koukali, a posílali by tě na holčičí. Zřejmě by tě to dost štvalo. Snaž se představit si měsíc v jiném těle. No a transsexuálové tohle prožívají už od chvíle, kdy se narodili.
A možná si říkáš... Ale vždyť se můžu klidně přeučit být někým jiným, můžu se naučit být holka, když se cítím jako kluk!... Ne, to opravdu nejde. Pohlaví nejde přeučit. Nemohla se stát žádná chyba ani v dětství. O pohlaví se totiž rozhoduje už při oplodnění. V normálním průběhu se chromozomy spojí do dvou identických pohlaví. Biologického a duševního. Ale u transsexuálů se prostě chromozomy rozdělí, vznikne chyba a tak se stane, že biologické pohlaví se liší od duševního. Je to problém, který je obrovský a dá se řešit jedinně operací a změnou pohlaví. Protože duševní pohlaví (pohlavní identita) se opravdu změnit nedá.
------
Existují dva druhý transsexuálů.
FtM - (female to male) Je osoba, která je biologicky žena, ale cítí se jako muž a chystá se (nebo už podstupuje) na proměnu.
MtF - (male to female) Je osoba, která je biologicky muž, ale cítí se jako žena a chystá se (nebo už podstupuje) na proměnu.
------
Diagnostika od lékaře a přeměna
Pokud se cítíte být jiným pohlavím, než je vaše biologické, měli by jste navštívit sexuologa. Transsexualita se diagnostikuje jako "Přání žít a být akceptován jako opačné pohlaví." Což už jsme si tady říkali. Sexuolog s vámi udělá pár konzultací, potom jdete ke gynekologovi (pokud je vaše b. pohlaví žena) nebo k urologovi (pokud je vaše b. pohlaví muž). Tam probíhá prohlídka pohlavních orgánů.
Pokud vše dobře projde, předepíše vám lékař hormony. Předepíše vám ty, které potlačují funkci vašich stávajících biologickým pohlavních hormonů a ty, které budou podporovat hormony pohlaví, kterým si přejete být. Tomu se říká "real life test" a trvá minimálně rok. Po dobu tohoto roku upřímně vystupujete jako vaše duševní pohlaví. To znamená, že se tak představujete, říkáte si tak a chováte se tak.
Po roce už můžete uskutečnit operativní změnu pohlaví a to je váš poslední krok k tomu, stát se tím, co jste.

Prosím, neodsuzujte transsexuály ani LGBT komunitu, snažíme si jen pomáhat.
Děkujeme.

Užitečné odkazy-
ČEŠTÍ/SLOVENŠTÍ TRANS YOUTUBEŘI:
NEKO- https://www.youtube.com/user/xxC0NYxx
KRIS LACEUP- https://www.youtube.com/channel/UCOleUZCnteWGkyYuFtBQMBg
LIFE WITH MAX- https://www.youtube.com/channel/UCKotiZqPRPbun3tIZEqNuSA
TORES GEORGEOUS- https://www.youtube.com/channel/UCECl3VHZZ5DpTo9SE_b97nw
JENNY RINN- https://www.youtube.com/user/hojiko1
NIK MONROE- https://www.youtube.com/channel/UCQs-N5J6lXMoNw45xmX4WxA


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 14. července 2017 v 18:02 | Reagovat

Moc pěkně napsáno, sice nejsem trans, ale nikoho takového neodsuzuji...

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 14. července 2017 v 20:12 | Reagovat

Znám dívku, která je tím prvním typem: FtM. Na proměnu se teprve chystá...

3 Hazel z JTJ Hazel z JTJ | Web | 15. července 2017 v 14:11 | Reagovat

[1]: Díky, koukla jsem na tvůj blog, je super 😇

4 tema-tydne tema-tydne | 16. července 2017 v 16:25 | Reagovat

[2]: Asi by nechtěl být nazýván dívkou :) FtM to nemají rádi. A většinou jsou z ženského rodu hodně smutní. Jsou to muži byť v ženském těle. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama